Rolli ry proudly presents:
Stargate: Lost chapters of PilkeHox! Ennen kuin alat lukea pelimainosta, mene tähän osoitteeseen
http://www.youtube.com/watch?v=yCxe36ds09A ja laita video pyörimään taustalle. Se toimii taustamusiikkina pelimainokselle.
”Stargate, tunnetaan myös tähtiporttina tai Chaapa-aina, on laite, joka kuljettaa matkustajansa ympäri galaksin luoden madonreiän planeettojen väliin. Jotkut käyttävät tähtiporttia etsiäkseen uusia yhteistyökumppaneita toiset vain seikkaillakseen muilla planeetoilla. Eräät kuitenkin käyttävät tähtiporttia vain pahaan. Mutta mitä ihmettä tekee Kakkumestari keskellä tätä kaikkea?”Mitä? Hieman humoristinen, ei niin vakava Stargate aiheinen scifi-larppi. Äksöniä, laasereita, madonreikiä!
Missä? Rovaniemellä Tiedekeskus Pilkkeen tiloissa. (Pelipaikalla on mahdollista yöpyä)
Milloin? 31.8.-2.9.2012. (päivämäärä saattaa muuttua pelinjohdosta riippumattomista syistä ja tällaisista ilmoitetaan heti jos muutoksia ilmenee.)
Kuka? Kaikki yli 16v larppaajat, sopii vasta-alkajillekin.
Mitä maksaa? Pelimaksu tulee olemaan noin 10-15€, jolla katetaan proppaus ja ruokatarjoilut. Varmistuu myöhemmin.
Montako? Peli on tarkoitettu noin 25 pelaajalle. Pelinjohtaja valitsee mielivaltaisesti, kuka peliin pääsee eli ilmoittautumisjärjestys ei vaikuta asiaan.
Ilmoittautuminen aukeaa nyt! Viimeinen ilmoittautumispäivä on 12.8.2012!
Ilmolomakkeessa on kohdat, joihin pitää vastata, että pj tietää kuka on tulossa. On olemassa myös tarkentavia kysymyksiä, joihin saa vastata jos tahtoo, pelinjohto tietenkin toivoo, että vastaat kaikkiin kysymyksiin.
Lähetä ilmosi ja mahdolliset kyselyt osoitteeseen: satujenmaa(Ö)gmail.com
----
Ilmolomake!
Näihin tulee vastataNimi:
Syntymävuosi:
Puhelin:
Maili:
Paikkakunta:
Larppikokemus:
Vapaaehtoiset kysymyksetAllergiat:
Sairaudet, joista pelinjohdon on hyvä tietää jo peliä suunnitellessa:
Millä kuljet pelipaikalle, tarvitsetko kyytien kanssa apua, onko sinulla auto jne?
Haluatko yöpyä pelipaikalla (lattiamajoitus retkipatjalla tyyliin)?
Onko sinulla mahdollisuus lainata mahtavia Scifi proppeja peliin?
Äksöniä vaiko juonia?
Haluatko propata enemmän vaiko vähemmän?
(Vähintään) Kaksi asiaa, mitä tahdot pelata?
(Vähintään) Kaksi asiaa, mitä et missään tapauksessa tahdo pelata?
Haluatko / voitko pelata mahdollisesti NPC hahmoa?
Onko Stargate SG1 tuttu sarja?
Teal’c ja Jack O’Neill tappeli, kumpi voitti?
Jotain muuta mielen päällä?
----
Pelinjohtonne kiittää ja kumartaa!
Laura ”Laura” Halvari
Virva ”Nessu” Vuopala
Emmi ”Tikki” Tähtinen